סיכום מפגש  משפחות ביער גלעד, 5 באפריל 2019
עמותת  המחתרת החלוצית קב' יופ וסטרוויל

ביוזמתן המרעננת של שני אדרי נכדתה של מטה רוטלר ודנה לוטן נכדתה של פאולה ולט ובסיועו של עמיר רוזנטל התכנסו ביום ששי בצהרים בחניון יער גלעד עשרות משפחות שלמות, דור שני שלישי ורביעי  לקבוצת האנשים המיוחדים שפעלה עם יופ, ויל וחבריהם להצלת ילדים ובוגרים יהודים בהולנד.

לראשונה ראינו משפחות שלמות ולא רק את חברי הקבוצה ובני הדור השני, שבאו מרחוק ומקרוב לשבת יחד, להכיר, לבקר באתר הזיכרון ביער ווסטרוויל ולהניח פרחים ביד הזיכרון לגבורת החברים במלחמה. כך גם הדור השלישי והרביעי שמעו, ראו ובעיקר חוו את השמחה של הדורות שנוצרו ורבו מההורים המייסדים שלא חלמו על מחזה אפשרי כזה.

כדברי תמנע, נכדתו של יופ וויל, הניצחון האמיתי הוא השבט שגדל והתרחב מקומץ חברים שבעיתות מלחמה ודיכוי שמו נפשם בכפם להציל אנשים ולפעול לפי מצפונם ולפי ערכי האנושיות ואחוות האדם , ועכשיו במדינה חופשית  ובטבע הנפלא של אביב 2019  בהרי מנשה נקבצו למעלה מ 70 איש לחגוג את ניצחון אבותיהם על התופת ולהראות שאנו מאמינים ופועלים לאחוות האדם וזכויות הפרט ולשלום .

נמשיך במסורת של שימור והפצת המסר של גבורת האנושיות על רוע-הדיכוי ובחיזוק הקשר בין חברי הקבוצה, אם בעזרת תוכנו של אתר האינטרנט, אם בקבוצת הפייסבוק ואם במפגשי המשפחות וכנסי הקבוצה.

תמונות מהמפגש בטבע 2019